CNNTürk | Diz Kireçlenmelerinde Kök Hücre Tedavisi
Günümüzde ortalama yaşam süreleri ve aktivitelerle beraber seyreden kireçlenme sorunları hayat kalitemizi düşüren ve üzerinde daha çok düşünülmesi gereken bir sorun olarak karşımıza çıkmakta. Peki kireçlenmelere karşı kök hücre tedavisi kireçlenme üzerinde ne kadar etki ediyor? Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Op. Dr. Ziya Postalcı tüm ayrıntılarıyla açıkladı.

Daha fazlası cnnturk.com’da… Tıklayın.


Posta | Kalça Kırıkları Yaşlılarda Ölüm Nedeni mi?
Kalça kırığı ileri yaş hastalarda sadece iskelet sisteminin bir bozukluğu ya da travması olarak değerlendirmek yanlış olur. Kırığın kendisinden çok vücutta oluşan her türlü travma (mekanik veya sistemik) hastanın yaşam beklentisini düşürür. Çünkü sistemlerde olası önceden süregelen bozukluklar bu hastalarda oluşan kırık ve travma sonrası düzelemez şekilde bozulmakta ve domino taşı etkisiyle birbirlerini tetikleyip organların iflasına neden olur.

Daha fazlası posta.com.tr’de… Tıklayın.


Vatan | Doğuştan Kalça Çıkığı Nedir?
Doğuştan kalça çıkığının önlenebilir bir sakatlık olduğunu belirten ve erken teşhis edilmesiyle sakatlıkların önlenebildiğinin altını çizen Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Op. Dr. Ziya Postalcı, doğuştan kalça çıkığı konusunu tüm ayrıntılarıyla açıklıyor.

Daha fazlası gazetevatan.com’da… Tıklayın.


Haberler | Sporcularda Yumuşak Doku Sakatlıkları
Yumuşak doku sakatlıklıklarında iyileşme sürecinin dört evreden oluştuğunu ve sporcunun beslenme listesinde protein eksik ise iyileşme sürecinin yavaşlayacağını belirten Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Op. Dr. Ziya Postalcı, sporcularda yumuşak doku sakatlıkları konusu hakkında bilgiler verdi.

Daha fazlası haberler.com’da… Tıklayın.